Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2017/2018

...

 

"Młody ekolog to JA

Warsztatami ekologicznymi rozpoczęliśmy realizację programu aktywnej edukacji ekologicznej „Młody ekolog to JA”.Zajęcia odbyły się w dwóch grupach.

Uczniowie klasy siódmej i klas gimnazjalnych wykonywali plakaty i ulotki zachęcające do ochrony  wody. Część prac promowała Światowy Dzień Wody.

Natomiast uczniowie klasy czwartej wzięli udział w części  drugiej warsztatów –  badawczej. Obejrzeli pokazy chemiczne oraz przeprowadzali samodzielne doświadczenia. Przez mikroskopy obserwowali przygotowane preparaty. Na zakończenie rozwiązywali krzyżówkę ze znajomości drzew.

Program  „Młody ekolog to JA” otrzymał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie. W ramach programu zainteresowani uczniowie wezmą udział warsztatach stacjonarnych i terenowych, rajdach do miejsc cennych przyrodniczo w bliższej i dalszej okolicy, w pracach badawczych i obserwacjach, w wyjazdowych warsztatach terenowych do opolskich parków krajobrazowych oraz do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Uczestnicząc w konkursach i obchodach świąt ekologicznych będą mogli zdobywać ciekawe nagrody.

 

 

W środę tj. 28.03. 2018 r. zapraszamy Rodziców na szkolne konsultacje od godz.16.00. Klasowe zebrania odbędą się 11.04.2018 od godz. 17.00

 

 

" Krew darem życia - ratujmy razem"

W piątek 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny " Krew darem życia - ratujmy razem". Uczennice naszej szkoły Wiktoria Radzka, Katarzyna Leśniak, Julia Radzka i Emilka Kożuchowicz otrzymały nagrody i wyróżnienia.

Gratulujemy sukcesu.

 

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku

Staliśmy się dzięki temu jedną ze 160 szkół w Polsce, która realizuje projekt inspirowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest to też kolejny dzień, który przygotowuje nas do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu tym na podstawie wcześniej przygotowanych informacji o godle, hymnie, barwach narodowych przeprowadzono konkurs wiedzy dotyczących ww. informacji oraz ważnych faktów z historii naszego kraju.  W konkursie uczestniczyło 34 gimnazjalistów. I miejsce zajęła Daria Gaik, II Natalia Zaguła, natomiast III Martyna Janiczuk.

Ewa Raczyńska, Helena Wójcik

 

Wycieczka III A do CMJW w Łambinowicach

W przyszłym roku (2018) będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w ramach działalności Klubu Regionalno – Turystycznego i we współpracy z nauczycielami historii w roku szkolnym 2017/2018 zostaną zorganizowane wycieczki oraz konkursy o tematyce historyczno – regionalnej. Celem pierwszej  wycieczki, która odbyła się 5 października 2017 r., stało się zwiedzenie obiektów w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach oraz spotkanie ze świadkiem historii (powstańcem warszawskim). W wycieczce uczestniczyła klasa IIIA, która  obejrzała spektakl „Przerzucane słowa” o pobycie powstańców warszawskich w obozie jenieckim w Lamsdorf (Łambinowicach) w 1944 r. Następnie uczniowie zwiedzili istniejące cmentarze oraz wysłuchała wspomnień powstańca warszawskiego. Następne wycieczki odbędą się w maju i czerwcu 2018 r.

Ewa Raczyńska

 

Narodowe Święto Niepodległości

99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili apelem, którego hasło brzmiało "WOLNOŚĆ - KOCHAM I ROZUMIEM". Apel podzielony był na dwie grupy wiekowe: pierwsza klasy 1-5, druga klasy 6,7 i klasy gimnazjalne. W obu częściach wybrzmiały najbardziej znane pieśni patriotyczne takie jak "Piechota" czy "Rota", przeplatane wierszami, a klasy gimnazjalne w kilku scenkach zaprezentowały dzieje Polski od utraty niepodległości do jej odzyskania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod Dębem Pamięci, aby oddać hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Apel ten był ważnym elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole.

Helena Wójcik

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości