Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2014/2015

.

 

Uczniowie klas III mają już za sobą trzy dni egzaminacyjnych zmagań. Zobaczcie jak było...

 

XI Rajd „Strzelecka wiosna”

XI Rajd „Strzelecka wiosna” odbył się 18 kwietnia 2015 r. na Górze Św. Anny. Wśród 245 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjów (w sumie 9 szkół). Razem przybyło, mimo chłodnej pogody, 14 drużyn. W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs sprawnościowy, piosenki turystycznej, ekologiczno – przyrodniczy, gwary śląskiej, na ciekawy, jednolity strój i konkurs na logo przyszłego rajdu. Przeprowadzono też konkurs indywidualny o Górze Św. Anny i Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny”. Tuż przed uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem (na który wszyscy czekali z niecierpliwością).

Nasze drużyny zajęły: I miejsce „Powsinogi” (uczniowie z z klasy IB), III miejsce „Pumy” (uczniowie z klas IIb, IIc, IId i IIIa) oraz IV miejsce „Dzikie Smerfy” (klasy Ia, Ic, IIa i IIIb). Gratuluję i zachęcam do udziału w jubileuszowym rajdzie w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć z rajdu

Ewa Raczyńska

 

Wolontariusze Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili 18 kwietnia seniorów z DPS. Okazją do spotkania były minione Święta Wielkanocne. Wolontariusze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, a niepełnosprawni przygotowali pieśni wielkanocne oraz domowe wypieki. Seniorzy włączali się do śpiewu, a ich uśmiechy i miłe słowa były zachętą do kolejnych spotkań integracyjnych.

 

 

Dobra forma na co dzień

W dniach 10.05.2015 – 13.05.2015 młodzież wraz z nauczycielami Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Strzelcach Opolskich po raz kolejny spotka się w Strzelcach Opolskich ze swoimi kolegami ze szkoły partnerskiej z Niemiec. W czasie pobytu w naszym mieście realizowany będzie projekt „Dobra forma na co dzień”, celem którego jest propagowanie aktywnego stylu życia poprzez sport, szerzenie pasji sportowych i edukację poprzez kulturę fizyczną. Spotkania to również okazja do realizowania celów takich jak: stworzenie możliwości wzajemnego poznania się młodzieży i nauczycieli, rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku obcym, poznanie codziennego życia rówieśników, życia codziennego, wspólne spędzanie czasu u rodzin, możliwość uczestnictwa w życiu szkoły - udział w zajęciach, warsztatach, wyjazdach. W czasie pobytu młodzież z Niemiec będzie mieszkać u swych kolegów, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, brać udział w poznawaniu naszych polskich tradycji kultury regionalnej, obserwować polskie zwyczaje i tradycje kultury oraz spędzać czas „na sportowo”. Dodatkową atrakcją będą wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie naszej okolicy i większych miast w Polsce. Wypracowane umiejętności w czasie zajęć, wyjazdów, zostaną zaprezentowane młodzieży, nauczycielom i władzom oświatowym.

„Projekt dofinansowała Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”

Koordynator projektu: Małgorzata Trembecka

 
Projekty

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość