Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2014/2015

.

 

Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum Nr 1

w Strzelcach Opolskich

zaprasza na Zabawę Karnawałową zorganizowaną dnia 7 lutego 2015r.

w restauracji KRAKUS w Strzelcach Opolskich.

Zabawa z zespołem OXYGEN

Koszt zabawy to 160 zł od pary

Zapisy i wpłaty w sekretariacie szkoły w dniach 7-16 stycznia 2015r.

lub

tel. 664 702 205 (Waldemar Piecha) do dnia 28 stycznia 2015r.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Program „Okiem Młodego Ekologa” otrzymał kolejną dotację…..


Rok 2015, zgodnie z zakorzenioną już  tradycją Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich, upłynie pod znakiem ciekawych zajęć ekologicznych, głównie za sprawą Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Okiem Młodego Ekologa XI”.  Autorski program  nauczycielek PG 1:  Ireny Kaliciak I Małgorzaty Piechaczek  już dziesiąty raz zyskał uznanie i otrzymał dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie.W ramach programu uczniowie wezmą udział w ekologicznych warsztatach komputerowych i plastycznych, rajdach do miejsc cennych przyrodniczo w bliższej i dalszej okolicy, w pracach badawczych i obserwacjach, w wyjazdowych warsztatach terenowych do opolskich parków krajobrazowych oraz ogrodu zoologicznego w Opolu, rajdzie rowerowym do Krasiejowa, ponadto w trzydniowej wycieczce do Świętokrzyskiego  Parku  Narodowego, gdzie zwiedzą Kielce, Sandomierz, Jaskinię Raj oraz odbędą wędrówki szlakami Gór Świętokrzyskich. Nie zabraknie ciekawych konkursów z nagrodami przyrodniczych i związanych z obchodami świąt ekologicznych oraz zajęć koła ekologicznego. W listopadzie zapraszamy XII Gimnazjadę Ekologiczną.   Już  22 stycznia odbędą się ekologiczne warsztaty na terenie PK „Góra św. Anny”, w czasie których młodzi ekolodzy z klas pierwszych i drugich wezmą  m.in. udział w lekcji obrączkowania ptaków.
Realizacja obecnej edycji programu edukacji ekologicznej potrwa aż do grudnia 2015 roku, a  dzięki otrzymanemu dofinansowaniu  gimnazjaliści z PG 1 mogą, poznawać różne zakątki regionu i kraju, obserwować przyrodę i zjawiska w niej zachodzące,  a przy okazji w ciekawej formie uczyć się dbałości o środowisko naturalne, a także w  atrakcyjny sposób rozwijać swoje zainteresowania związane z ekologią i turystyką. Dzięki dotacji większość zajęć i wyjazdów jest dla uczniów bezpłatna, a uczestnicy zajęć i konkursów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

 

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2015 r. po raz kolejny PG nr 1 dołożyło do wspólnej sprawy znaczącą cegiełkę. 120 wolontariuszy, w tym 19 naszych gimnazjalistów kwestowało w strzeleckiej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Opiekun wolontariuszy

Małgorzata Włoszczyńska

 

Szlachetna Paczka

13-14 grudnia odbył się w naszej szkole finał strzeleckiej „Szlachetnej paczki”.  Nasze gimnazjum było również darczyńcą jednej z paczek.

Więcej…

 
Projekty

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość