Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2014/2015

.

 

„Góra Grosza 2014” w naszym gimnazjum


Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich włączyli się do XV edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra  Edukacji Narodowej i Sportu. Od 24 listopada do 5 grudnia przeprowadzono wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę monet groszowych. Koordynatorzy klasowi przygotowali puszki na monety, wykonali plakaty informujące o celach zbiórki, przybliżyli kolegom marzenia dzieci osieroconych i potrzebujących, a przez radiowęzeł wystosowali odezwę do uczniów gimnazjum. Każda z klas postawiła sobie za cel usypanie jak największej i najcenniejszej „góry grosza”. Łącznie zebraliśmy 1092,15 zł Największą kwotę uzyskała  klasa I a, II a i II b.
Akcja „Góra Grosza 2014” spotkała się z  dużym zrozumieniem i zainteresowaniem ze strony uczniów. Po  raz kolejny okazało się, że na społeczność uczniowską zawsze mogą liczyć dzieci  potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, a także  mali mieszkańcy domów dziecka.  W ich imieniu dziękujemy wolontariuszom i ofiarodawcom.

 

X Minikonferencja Wolontariatu

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Op., 5 grudnia 2014 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, odbyła się X Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „2014 Europejski Rok Rodziny”. Wzięli w niej udział przedstawiciele GZOiW, UMiG i DPS, uczniowie z gimnazjów w: Strzelcach Op., Izbicku, oraz młodzież z: CKZiU  i  ŚDS w Strzelcach Op.            
Konferencja rozpoczęła się montażem słowno- muzycznym w wykonaniu uczniów PG nr 1. Następnie poproszono o zabranie głosu gości, którzy podjęli temat roli rodziny oraz praw dziecka. Również tej tematyce poświęcone były warsztaty dla wolontariuszy.Inicjatorka minikonferencji Gabriela Wąchała stwierdziła: „Spotkanie z  drugim człowiekiem jest niezbędne do naszego własnego rozwoju i życia. I tak, jak można zaspokoić fizyczny głód i pragnienie, tak też można zaspokoić głód kontaktu z drugim człowiekiem poprzez życzliwe poświecenie mu uwagi.

Coroczna konferencja uzmysławia nam prawdziwość słów Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

 

Podziel się posiłkiem

28-29 listopada 2014 r. wolontariusze Publicznego Gimnazjum nr 1 wzięli udział w zbiórce artykułów spożywczych w sklepach „Biedronka” na terenie Strzelec Opolskich, w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Pomocy wzajemnej „Barka”.
Zebrana w ramach akcji żywność została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych  „Barka” oraz ludziom bezdomnym i ubogim z terenu gminy Strzelce Opolskie. Łącznie 38 wolontariuszy zebrało 640 kg żywności.

 

Wizyta przedszkolaków

25 listopada na specjalne zaproszenie odwiedziła nas grupa przedszkolna z Publicznego Przedszkola nr 8. 21 przedszkolaków wraz z opiekunkami było bardzo zainteresowanych robotami wykonanymi przez uczniów klas pierwszych i drugich na zajęciach z robotyki.

Więcej…

 
Projekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość