14 października 2014 roku w Domu Kultury odbyło się podsumowanie osiągnięć szkół za rok szkolny 2013/2014. Z 17 wyróżnień wręczonych w gimnazjach aż 11 było dla naszych uczniów i nauczycieli:

wyróżnienia dla finalistów w konkursach przedmiotowych:
Iwona Kaliciak finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Wojciech Makieła finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Rafał Warzecha finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

wyróżnienie za osiągnięcia sportowe:
III miejsce w województwie w piłce koszykowej chłopców (A. Ceglarek, A. Piecha, P. Kutek, D. Gumienny, D. Pytel, A. Nadybski, D. Wieczorek, D. Żarnowski, M. Stobrawa, M. Bartosiewicz)
I miejsce w rzucie oszczepem WIMS w LA,– II miejsce w pchnięciu kulą WIMS - Fabian Radziej

Pani Gabriela Wąchała i Pani Małgorzata Piechaczek

Kamil Maciołek, uczeń klasy II c, zdobył II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Badmintona „Silesia Cup” w grze podwójnej młodzików. Turniej odbył się 13- 14 września 2014 r. w Głubczycach.

27-28 września w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce.

Uczeń naszego gimnazjum, Łukasz Przybyłek, zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w biegu na 110m ppł. Do finału awansował z trzecim czasem. W decydującej rozgrywce nie dał żadnych szans rywalom. Łukasz tak wspomina start: „Gwizdek, koncentracja – w głowie już tylko myśl „dać z siebie wszystko!”. Sygnał pistoletu, równy start. Mijam siódmy płotek, kolega z toru obok popełnia błąd i wpada na mój tor. Wtedy dostałem jakby skrzydeł. Na dziesiątym płotku byłem już w pierwszej trójce. Potem już tylko walka do linii mety i rzut na fotokomórkę. Wiem, że będę na podium, ale nie jestem pewny miejsca. Głos spikera, mówiący, że zostałem Mistrzem Polski – bezcenny!”

Łukasz oraz jego szkolny trener

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.
J. Lelewel

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zainicjowany został w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych .Celem święta jest wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi  na jej dużą rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W naszej szkole każdy czytelnik, który wypożyczy w październiku książkę, otrzyma pamiątkową zakładkę. Została też ogłoszona zbiórka książek, które zapomniane leżą gdzieś w domach uczniów. Książce darujemy w ten sposób „nowe życie”, a uczniowie otrzymują punkty za postawę społeczną. Został też ogłoszony konkurs na „Plastyczną interpretację wiersza”. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.