Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2014/2015

.

14 września 2014 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Częstochowa

W niedzielę 14 września na stadionie Budowlanych w Częstochowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, uczeń naszej szkoły Łukasz Przybyłek podobnie jak tydzień wcześniej na Mistrzostwach Województwa dwa razy zdobył złote medale w biegach na 110m ppł(15,75) i 300m ppł(41,71) kolejny raz poprawiając rekordy życiowe. W dniach 28-29 września Łukasz weźmie udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w Zielonej Górze.

Pierwsze sukcesy

Mistrzostwa Województwa Młodzików i Dzieci Starszych odbywały się w minioną sobotę na Stadionie Opolskich Olimpijczyków.  Uczeń naszej szkoły Łukasz Przybyłek zwyciężył w bigach na 110m ppł i 300m ppł bijąc rekordy życiowe oraz uzyskał kwalifikację na Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które są kwalifikacjami do Mistrzostw Polski.

Powitaliśmy nowy rok szkolny

75 lat temu 1 września 1939r. wybuchła II wojna światowa. Miliony Polaków zginęły, walcząc w obronie ojczyzny. Uczniowie naszego gimnazjum uczcili ich pamięć, zapalając znicze pod „Dębem Katyńskim”.

PG1 znowu na podium!

Reprezentacja koszykówki chłopców Publicznego Gimnazjum nr 1  w składzie: Andrzej Nadybski, Dominik Wieczorek, Maciej Bartosiewicz, Jakub Kiwka, Antoni  Piecha, Tomasz Fiszer pod opieką Andrzeja Rychlik wzięła udział w rozgrywkach ORLIK BASKETMANII organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W Finale Makroregionalnym przeprowadzonym w Brzegu uczniowie musieli rozegrać mecze z najlepszymi drużynami eliminacji gminnych województwa opolskiego i dolnośląskiego. Stawką był udział w wielkim ogólnopolskim finale. Po zaciętej i wyrównanej walce nasza reprezentacja pokonała w bardzo dobrym stylu drużynę ze Zgorzelca i stanęła na trzecim miejscu podium.

Udział w Finale Makroregionalnym był dla uczniów naszego gimnazjum  wyróżnieniem i możliwością zaprezentowania koszykarskich umiejętności. Mimo że nie udało się przejść do kolejnego etapu rozgrywek, wierzymy, że trzecie miejsce to jedynie zapowiedź sukcesów w przyszłości. GRATULUJEMY!