Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2018/2019

...

 

Pożegnanie absolwentów 2017/18

 

Żywa Lekcja Historii

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzież szkolna wzięła udział w Żywej Lekcji Historii, której tematem była „Niepodległość”. Historia przedstawiona w formie dramy przez Bractwo Historyczne „Kerin”, zaciekawiła uczniów i była tematem rozmów na przerwach, jednocześnie sprawdzała wiadomości, które uczniowie już posiadali. Jest to jedno z działań, które podjęliśmy w obecnym roku szkolnym, który został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

 

XIII Rajd „Strzelecka wiosna” odbył się 21 kwietnia 2018 r. na Górze Św. Anny. Wśród 250 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjów (w sumie 5 szkół). Razem przybyło 14 drużyn. Część uczestników przybyła na rowerach (z naszej szkoły 32 uczniów), pieszo ze Strzelec Op.,a większość skorzystała z dowozu autobusem do Poręby i stamtąd podziwiając uroki parku krajobrazowego przybyła na metę rajdu w amfiteatrze. W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs sprawnościowy, "Historyczna niespodzianka ( z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości), piosenki turystycznej, ekologiczno – przyrodniczy, gwary śląskiej, na ciekawy, jednolity strój i konkurs na logo przyszłego rajdu. Przeprowadzono też konkurs indywidualny "Polskie NAJ...", w którym I miejsce zajął Łukasz Tiel z klasy III A gimnazjum i III miejsce Maciej Kita (klasa V). W tym roku dopisała pogoda i można było się w końcu rozkoszować słońcem, zieloną przyrodą i śpiewem ptaków. Tuż przed uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem (na który wszyscy czekali z niecierpliwością), a następnie była loteria fantowa. Główną wygraną (białego psa) wylosowała uczennica z Żyrowej. Nasze drużyny zajęły: I miejsce „ Smerfy” w kategorii szkół ponadpodstawowych i oddziałów gimnazjalnych (uczniowie z klasy II A, II B, II C, III A i III B), I miejsce „Powsinogi” (uczniowie z klasy II,III i IV a), II miejsce „Pomocnicy Mikołaja" (uczniowie klasy VII), III miejsce "Stonogi" (uczniowie klasy IV b i V) Gratuluję wszystkim, którzy przybyli na metę rajdu i zachęcam do udziału w rajdzie w przyszłym roku.

Ewa Raczyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć


 

Uczniowie klas III mają już za sobą czas egzaminacyjnych zmagań. Na wyniki poczekamy do 15 czerwca.

Zobaczcie jak było...

 

"Młody ekolog to JA

Warsztatami ekologicznymi rozpoczęliśmy realizację programu aktywnej edukacji ekologicznej „Młody ekolog to JA”.Zajęcia odbyły się w dwóch grupach.

Uczniowie klasy siódmej i klas gimnazjalnych wykonywali plakaty i ulotki zachęcające do ochrony  wody. Część prac promowała Światowy Dzień Wody.

Natomiast uczniowie klasy czwartej wzięli udział w części  drugiej warsztatów –  badawczej. Obejrzeli pokazy chemiczne oraz przeprowadzali samodzielne doświadczenia. Przez mikroskopy obserwowali przygotowane preparaty. Na zakończenie rozwiązywali krzyżówkę ze znajomości drzew.

Program  „Młody ekolog to JA” otrzymał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie. W ramach programu zainteresowani uczniowie wezmą udział warsztatach stacjonarnych i terenowych, rajdach do miejsc cennych przyrodniczo w bliższej i dalszej okolicy, w pracach badawczych i obserwacjach, w wyjazdowych warsztatach terenowych do opolskich parków krajobrazowych oraz do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Uczestnicząc w konkursach i obchodach świąt ekologicznych będą mogli zdobywać ciekawe nagrody.

 

 

W środę tj. 28.03. 2018 r. zapraszamy Rodziców na szkolne konsultacje od godz.16.00. Klasowe zebrania odbędą się 11.04.2018 od godz. 17.00

 

" Krew darem życia - ratujmy razem"

W piątek 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny " Krew darem życia - ratujmy razem". Uczennice naszej szkoły Wiktoria Radzka, Katarzyna Leśniak, Julia Radzka i Emilka Kożuchowicz otrzymały nagrody i wyróżnienia.

Gratulujemy sukcesu.

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości