Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2016/2017

.

 

Zapraszamy Rodziców na szkolne konsultacje

9.05. 2017 r. o godz. 17.00

 

XIII Rajd „Strzelecka wiosna”

XIII Rajd „Strzelecka wiosna” odbył się 22 kwietnia 2017 r. na Górze Św. Anny. Wśród 190 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjów (w sumie 6 szkół). Razem przybyło 10 drużyn.

Więcej…

 

Uczniowie klas III mają już za sobą pierwszy dzień egzaminacyjnych zmagań. Wcześniej, jak co roku,  otrzymali na szczęście słoniki z origami wykonane przez swoich kolegów uczniów klas II"

Zobaczcie jak było...

 

„Młodzież recytuje poezję”

11 kwietnia 2017 r. uczennica naszej szkoły Oliwia Mateja wzięła udział w eliminacjach gminnych XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”/„JugendträgtGedichtevor”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory poetyckie w języku niemieckim. Oceniana była wymowa, intonacja, dobór repertuaru i ogólne wrażenie artystyczne. Oliwia będzie reprezentowała nasze gimnazjum w kolejnym etapie rejonowym, który odbędzie się 23 maja 2017 r. Serdecznie gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów w dalszych zmaganiach w konkursie recytatorskim na etapie rejonowym!

Opiekun: Małgorzata Trembecka

 

Lepiej przeciwdziałać...

 

Erasmus+

Od 3 kwietnia trwa dwutygodniowe szkolenie w szkole w Mussomeli (Włochy). Nauczycielka Publicznego Gimnazjum nr 1- Grażyna Ziaja oraz nauczycielki z Bułgarii, Rumunii i Czech, w ramach projektu Erasmus+ prowadzą zajęcia w trzech modułach: kreatywność, efektywna komunikacja i rozwiązywanie problemów. Lekcje są prowadzone zróżnicowanymi metodami, w języku angielskim, który tłumaczony jest przez lokalnych nauczycieli na włoski. Jest to ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz zwiększenie potencjału  i roli bibliotek, a także uatrakcyjnienie księgozbioru  poprzez zakup nowości wydawniczych.
W ramach programu będzie  przeprowadzony w szkole projekt propagujący czytelnictwo oraz zostaną zakupione książki za łączną kwotę 15 000 zł.

 


 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji konta w systemie e-Szkoła

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości