Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2016/2017

.

 

Sprzątanie Świata 2016

16 września  uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata 2016. Gimnazjaliści wyposażeni w ogromne worki i rękawice, pod wodzą nauczycieli,  pospieszyli na ratunek przyrodzie. Wykazując się dużym zaangażowaniem uprzątnęli   teren  wokół szkoły oraz okoliczne skwery i lasek. Niestety po raz kolejny okazało się, że plaga śmieci nie ustaje. Mamy nadzieję, że ta akcja uświadomi młodzieży i dorosłym potrzebę dbania o środowisko nie tylko tego jednego dnia. Czystość i przyszłość  niebieskiej planety jest w naszych rękach.

 

Goście z USA

W zeszłym tygodniu klasa językowa miała okazję spotkać się z mieszkańcami USA państwem Bożeną i Salvadorem Kamacho, którzy przyjechali do Strzelec Opolskich z Californii. Nasi goście opowiadali gimnazjalistom o życiu w USA, kulturze, a przede wszystkim o amerykańskich szkołach i nastolatkach, którzy są bardzo podobni do swoich polskich rówieśników.

 

Konkurs plastyczny

Gratulujemy naszym uczennicom Agacie Gałązce i Aleksandrze Borawskiej, które zdobyły nagrody w konkursie " Kraina pędzlem malowana i ołówkiem rysowana". Zapraszamy do dodatkowego głosowania na wszystkie prace plastyczne naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie plastycznym  na facebooku  3 osoby z największą ilością polubień otrzymają nagrody.

Tu głosuj

Wyniki konkursu

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacje dobiegły końca. Uczniom i nauczycielom przypomniał o tym pierwszy dzwonek, który rozległ się w szkolnych murach w czwartek, 1 września. Dyrektor szkoły Marzenna Staroszczyk na uroczystym apelu przywitała nauczycieli, uczniów, a szczególnie ciepło  uczniów klas I, życząc  wspaniałych ocen i wielu sukcesów, w tym roku szkolnym.

Jak co roku uczniowie naszeg0 gimnazjum uczcili pamięć poległych w II wojnie światowej minutą ciszy i zapaleniem zniczy pod Dębem Pamięci przed naszą szkołą.

 

Pożegnanie III klas

Uroczystość pożegnania klas III naszego gimnazjum odbyła się 23 czerwca 2016 r.           W obecności rodziców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości,  wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole, zdobyli nagrody sportowe oraz nagrody w innych konkursach.

W tym dniu pożegnaliśmy również p. Łucję Rozmus oraz p. Janusza Berdzika

szkole, zdobyli nagrody w olimpiadach  przedmiotowych, sportowych oraz innych konkursach.
W tym dniu pożegnaliśmy również P. Irenę Kaczmarek oraz P. Elżbietę Zie

Zapraszamy do galerii zdjęć z pożegnania klas III oraz zakończenia roku szkolnego 2015/16

 

Młodzi ekolodzy w Parku Narodowym Gór Stołowych

Uczniowie klas ekologicznych naszego gimnazjum poznają nie tylko zakątki Opolszczyzny, ale też polskie parki narodowe. Na początku czerwca gimnazjaliści z klasy IIIc i IIc oraz IIIb uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Parku Narodowego Gór Stołowych.

Więcej…

 

Jak zostać turystą?

O tym wiedzą nasi uczniowie rozwijając pasje turystyczne, m.in. uczestnicząc w szkolnych  rajdach rowerowych.

Więcej…

 
Projekty

 

 

 

Procedura aktywacji konta w systemie e-Szkoła

wejdź

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości