Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2016/2017

.

 

WOŚP

15 stycznia 2017 r. odbył się jubileuszowy 25. Finał WOŚP. Od rana na ulicach naszego miasta można było spotkać wolontariuszy, którzy nie bacząc na pogodę, kwestowali na rzecz potrzebujących. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 po raz kolejny włączyli się do akcji i zebrali 10 147 zł. Tegoroczna orkiestra grała dla ratowania życia i zdrowia pacjentów oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

Dziękujemy wolontariuszom oraz darczyńcom.

Małgorzata Włoszczynska

 

 

KOLEJNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

W XXII Wojewódzkim Konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie Piotr Sowa uzyskał III miejsce w powiecie.
W konkursie plastycznym : Krew darem życia  - Ty tez możesz uratować komuś życie"   Julia Gumienna zdobyła II miejsce a Joanna Pieprzyk III miejsce . W wojewódzkim konkursie fotograficznym " Osobliwości przyrodnicze w obiektywie" Wojciech Wolny uzyskał wyróżnienie.

 

 

 

Świąteczne akcje charytatywne

Od 28.11 do 9.12.  uczniowie naszej szkoły włączyli się do XVII edycji akcji „Góra Grosza 2016” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra  Edukacji Narodowej. Łącznie zebraliśmy 647,35 zł Największą kwotę uzyskała  klasa IIIa, IIIb i Ib.

Od 1 do 18 grudnia trwała w szkole akcja „Uśmiech pod choinkę”. Uczniowie przynosili żywność i artykuły chemiczne, które zostały przekazane najuboższym uczniom.

4 grudnia  wolontariusze bawili się wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi ze Stowarzyszenia „Ognik”  na integracyjnym balu mikołajkowym.

12 grudnia 2016 r. przeprowadziliśmy biblioterapeutyczne zajęcia integracyjne dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Tematyka zajęć poświęcona była zwyczajom bożonarodzeniowym.

Więcej…

 

 

Finał strzeleckiej edycji SZLACHETNEJ PACZKI


10-11 grudnia w naszej szkole odbył się finał strzeleckiej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki współpracy wielu ludzi dobrej woli rodziny zmagające się z przeciwnościami losu otrzymały konkretne wsparcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

XII Minikonferencja Wolontariatu

2 grudnia 2016 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 1 XII Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Rok 2016/2017 rokiem wolontariatu” Wzięli w niej udział przedstawiciele: UMiG , GZOiW, ŚDS, „Barki”, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół z terenu powiatu strzeleckiego wraz z wychowawcami. W programie spotkania znalazł się film dydaktyczny, po którym wolontariusze dokonali autoprezentacji z  działalności charytatywnej. Konferencja zainaugurowała projekt Erazmus + „Przemocy STOP- umiejętności, które są ważne mimo granic”. Przez najbliższe dwa lata projekt będzie realizowany w PG nr 1wraz ze szkołami partnerskimi z Rumunii, Włoch, Bułgarii i Czech. Coroczna minikonferencja jest okazją do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną , sprzyja wymianie doświadczeń i pomysłów na niesienie pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

Zapraszamy do galerii zdjęć z minikonferencji

 

Wolontariusze pobili kolejny rekord

25 i 26 listopada 2016 r. trzydziestu  wolontariuszy Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz ze swoimi kolegami z ZSO  wzięło udział w zbiórce artykułów spożywczych w strzeleckich marketach w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji pobito kolejny rekord, zebrano 960 kg żywności, która została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych „Barka”.

Wszystkim uczestnikom akcji  oraz darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc

 

XIII Gimnazjada Ekologiczna

25 listopada, w Strzeleckim Ośrodku Kultury zorganizowaliśmy 13 Gimnazjadę Ekologiczną pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich, którą otworzyła pani dyrektor PG 1 Marzenna Staroszczyk. Wzięli w niej  udział uczniowie z pięciu gimnazjów z powiatu strzeleckiego: PG nr 1, PG nr 2 w Strzelcach Op., z Jemielnicy, z Izbicka oraz Szymiszowa.

Więcej…

 
Projekty

 

 

 

Procedura aktywacji konta w systemie e-Szkoła

wejdź

 

XIII GIMNAZJADA

QUIZ EKOLOGICZNY

Wejdź

 

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość