Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2015/2016

.

 

XII Gimnazjada Ekologiczna

20  listopada, w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się już XII Gimnazjada Ekologiczna, zorganizowana przez naszą szkołę. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie z pięciu gimnazjów z powiatu strzeleckiego: PG nr 1, PG nr 2 oraz PG z Oddziałami Dwujęzycznymi w  Strzelcach Opolskich,  z Jemielnicy oraz z Izbicka. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Sylwia Ornatowska z kl. IIId, Veronika Porosiło z kl.IIc i Mateusz Jaśkowiec z kl. IIIa, a strój prezentowała Jessica   Jankowska  z kl.Ib. Gimnazjadę prowadzili Magdalena Nowak z kl. IIb i Jakub Kotyrba z kl.IIIc.

Więcej…

 

Seniorów i Juniorów szalona podróż po Europie

Wolontariusze PG nr 1 kontynuują spotkania biblioterapeutyczne z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy. Zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia i są częścią projektu „Seniorów i Juniorów szalona podróż po Europie”. Projekt zakłada integrację gimnazjalistów z niepełnosprawnymi uczestnikami ŚDS i seniorami z DPS. Spotkania w ŚDS są wcześniej przygotowane, mają określony temat. Składają się z lektury fragmentów książek i tematycznie powiązanych zabaw integracyjnych.

Więcej…

 

Narodowe Święto Niepodległości

„Czym jest wolność?…. wie ten….. kto ją stracił.
Ten, kto przeżył niewolę i śmierć widział braci.
Bohater narodowy Polski  walczył o wolność naszą .. i waszą,  moją… i  twoją.
A że wolność krzyżami się mierzy, pozostawił po sobie wiele mogił.”

 

11 listopada 1918 roku przeszedł do historii jako radosne święto  niepodległościowe. Właśnie w tym jesiennym dniu  przed 97 laty ojczyzna nasza, odzyskała  niezawisłość  po długiej niewoli.  Podczas apelu Dyrekcja, nauczyciele i młodzież szkolna  uczcili pamięć żołnierzy, którzy oddali życie za wolność swojej Ojczyzny. Na koniec apelu przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod Dębem Katyńskim, aby oddać hołd wszystkim tym, za których przyczyną tamten pamiętny dzień stał się dniem wolności.

Scenariusz: H. Wójcik, oprawa muzyczna: H. Wójcik, M. Włoszczyńska, oprawa plastyczna: M. Wojdyło

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystego apelu

 

Konkurs Wiedzy o BHP w Rolnictwie

W piątek 6.11.15 w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje XXI Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie. Nasz uczeń Piotr Sowa z kl. II a zajął III miejsce.

 
Projekty

 

 

 

Procedura aktywacji konta w systemie e-Szkoła

wejdź

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości