Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2017/2018

...

 

Narodowe Święto Niepodległości

99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili apelem, którego hasło brzmiało "WOLNOŚĆ - KOCHAM I ROZUMIEM". Apel podzielony był na dwie grupy wiekowe: pierwsza klasy 1-5, druga klasy 6,7 i klasy gimnazjalne. W obu częściach wybrzmiały najbardziej znane pieśni patriotyczne takie jak "Piechota" czy "Rota", przeplatane wierszami, a klasy gimnazjalne w kilku scenkach zaprezentowały dzieje Polski od utraty niepodległości do jej odzyskania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod Dębem Pamięci, aby oddać hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Apel ten był ważnym elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole.

Helena Wójcik

 

Pożegnanie absolwentów 2016/17

 

"Ośmiu Wspaniałych". Nagrodzono najlepszych nastoletnich wolontariuszy Opolszczyzny


Ośmiu wspaniałych”, czyli najbardziej aktywnych nastoletnich wolontariuszy otrzymało dziś nagrody i dyplomy w dorocznym konkursie, odbywającym się pod patronatem marszałka województwa opolskiego i kuratora oświaty. Finałowa gala odbyła się w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim.

Więcej…

 

Międzynarodowe spotkanie

Zapraszamy do galerii zdjęć


Od poniedziałku w naszej szkole gości młodzież z Bułgarii, Czech, Niemiec, Ukrainy. Wspólnie przez tydzień będziemy uczestniczyć w warsztatach, pokazywać gościom zakątki naszego kraju, poznawać się.... We wtorek  spotkaliśmy się z włodarzami miasta i gminy.

 

Dzisiaj tj. w środę dyskutowaliśmy razem z prezydium Rady Młodzieżowej Gminy o problemach i możliwościach  młodzieży w Europie. Szukaliśmy elementów wspólnych i tego, co nas różni. W godzinach południowych udaliśmy się na wycieczkę do Krasiejowa.

 


26 maja 2017 r. nasze spotkanie dobiegło końca. Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty uczestnictwa, posadziliśmy wspólne drzewo przyjaźni i zatańczyliśmy na międzynarodowym festynie.

 

Goście z Niemiec

23.05.2017 – 26.05.2017 r. młodzież z nauczycielami ze szkoły partnerskiej z Niemiec  gościła w naszej szkole. W czasie pobytu realizowany był projekt „Lepiej przeciwdziałać…!”. Uczestnicy brali udział w zajęciach lekcyjnych, warsztatach, wyjazdach krajoznawczych po ciekawych zakątkach okolicy i większych miast. Młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach m.in.  wycieczkach krajoznawczych do Krakowa, Krasiejowa. Była to wspaniała okazja do poznania naszego kraju, najbliższej okolicy Strzelec Opolskich, naszych tradycji, naszych zwyczajów jak również do wzajemnego poznania się i doskonalenia umiejętności komunikowania się w języku obcym. Sprzyjał też temu pobyt uczniów z Remlingen w polskich rodzinach, które ich gościły.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za pomoc w realizacji zadań projektu oraz opiekę nad uczniami. Nauczyciele i uczniowie PG Nr 1.

„Projekt dofinansowała Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”

 


Zapraszamy do galerii zdjęć


 

 

 

Sukces naszej badmintonistki

 

13.05.2017 w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego Nauczycieli w Badmintonie. Organizatorem zawodów był SZS w Opolu. W sobotę naszą gminę reprezentowała pani Małgorzata Włoszczyńska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich, która wywalczyła I miejsce.


Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć sportowych

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji konta w systemie e-Szkoła

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości