Please update your Flash Player to view content.

Rok szkolny 2014/2015

.

 

 

 

 

Dobra forma na co dzień

W dniach 10.05.2015 – 13.05.2015 uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich gościli uczniów i nauczycieli z Niemiec ze szkoły partnerskiej z Remlingen. Była to kolejna wizyta trwającej już 13 lat wymiany młodzieży obu zaprzyjaźnionych szkół.

Więcej…

 

Wystawa ''Koniec i początek"

Z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej w dniach 5 – 12 maja na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich była prezentowana wystawa: „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”. Wystawa przedstawia losy powstańców warszawskich od złożenia broni poprzez pobyt w różnych obozach jenieckich na terenie III Rzeszy, aż do momentu wyzwolenia i losów powojennych. Oprócz wystawy uczniowie uczestniczyli w lekcjach:

- Niepokorni. Ucieczki z niemieckich obozów jenieckich (1939–1945). Uczestniczyły klasy Ia, IIc i IIb.

- Powstańcy warszawscy w niewoli jenieckiej w Łambinowicach, którą przeprowadzono w klasach IIIa, IIIc i IIa

Wystawa i lekcje zakończyły całoroczny projekt upamiętnienia 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz 70. rocznicy powstania warszawskiego.Wystawa została wypożyczona z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu – Łambinowicach, a lekcje prowadzili pracownicy CMJW.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wystawy

Ewa Raczyńska

 

Dostał flagę od prezydenta

Nauczyciel naszego gimnazjum Janusz Berdzik, gościł 2 maja w Warszawie. Tam odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego flagę Rzeczpospolitej Polskiej jako znak suwerenności państwa, symbol tożsamości i wspólnoty narodowej.

Co roku, latem,  pan Janusz wsiada na rower i pokonuje kilka tysięcy kilometrów tras, odwiedza miejsca związane z Polską i Polakami. We wszystkich wyprawach Januszowi Berdzikowi towarzyszy polska flaga.

 

X MITYNG LA pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich

Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich od 10 lat organizuje mityngi LA, które cieszą się dużym zainteresowaniem. 30 kwietnia 2015 roku na stadionie miejskim spotkała się młodzież, aby rywalizować o najlepsze wyniki w biegach, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą i innych dyscyplinach LA. W tegorocznej imprezie zmierzyło się ok. 200 zawodników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Dziękujemy za wsparcie sponsorom.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Zarząd Klubu.

 
Projekty

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości