Please update your Flash Player to view content.

Sukces naszej badmintonistki

 

13.05.2017 w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego Nauczycieli w Badmintonie. Organizatorem zawodów był SZS w Opolu. W sobotę naszą gminę reprezentowała pani Małgorzata Włoszczyńska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich, która wywalczyła I miejsce.


Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć sportowych

 

"Bullying - Skills That Matter Beyond Borders"

W dniach 30.04 - 7.05.2017r w ramach projektu "Bullying - Skills That Matter Beyond Borders" grupa 6 uczniów naszej szkoły poleciała do Panagjuriszte w Bułgarii. Głównym celem tego projektu jest poznanie sposobów przeciwdziałania agresji wśród młodzieży, wymiana doświadczeń, wzajemne poznanie historii, kultury i obyczajów oraz poprawa umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Osiąganiu powyższych celów służą liczne zajęcia integracyjne oraz warsztatowe, wycieczki, gry i zabawy. Podczas pobytu w Bułgarii Polska i Czeska młodzież mieszkała u rodzin bułgarskich, gdzie poznali kulturę oraz mieli okazje spróbować kuchni regionalnej . Podczas pobytu grupa odwiedziła kilka pięknych miejsc takich jak: Sozopol, Nesebyr, Sofię. Już niedługo rewizyta u nas w szkole. Czekamy z niecierpliwością na naszych przyjaciół.

 

 

XIII Rajd „Strzelecka wiosna”

XIII Rajd „Strzelecka wiosna” odbył się 22 kwietnia 2017 r. na Górze Św. Anny. Wśród 190 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjów (w sumie 6 szkół). Razem przybyło 10 drużyn.

Więcej…

 

Uczniowie klas III mają już za sobą pierwszy dzień egzaminacyjnych zmagań. Wcześniej, jak co roku,  otrzymali na szczęście słoniki z origami wykonane przez swoich kolegów uczniów klas II"

Zobaczcie jak było...

 

Młodzież recytuje poezję

11 kwietnia 2017 r. uczennica naszej szkoły Oliwia Mateja wzięła udział w eliminacjach gminnych XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”/„JugendträgtGedichtevor”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory poetyckie w języku niemieckim. Oceniana była wymowa, intonacja, dobór repertuaru i ogólne wrażenie artystyczne. Oliwia będzie reprezentowała nasze gimnazjum w kolejnym etapie rejonowym, który odbędzie się 23 maja 2017 r. Serdecznie gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów w dalszych zmaganiach w konkursie recytatorskim na etapie rejonowym!

Opiekun: Małgorzata Trembecka

 

Lepiej przeciwdziałać...

 

Erasmus+

Od 3 kwietnia trwa dwutygodniowe szkolenie w szkole w Mussomeli (Włochy). Nauczycielka Publicznego Gimnazjum nr 1- Grażyna Ziaja oraz nauczycielki z Bułgarii, Rumunii i Czech, w ramach projektu Erasmus+ prowadzą zajęcia w trzech modułach: kreatywność, efektywna komunikacja i rozwiązywanie problemów. Lekcje są prowadzone zróżnicowanymi metodami, w języku angielskim, który tłumaczony jest przez lokalnych nauczycieli na włoski. Jest to ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz zwiększenie potencjału  i roli bibliotek, a także uatrakcyjnienie księgozbioru  poprzez zakup nowości wydawniczych.
W ramach programu będzie  przeprowadzony w szkole projekt propagujący czytelnictwo oraz zostaną zakupione książki za łączną kwotę 15 000 zł.

 


 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości