Please update your Flash Player to view content.

XII Minikonferencja Wolontariatu

2 grudnia 2016 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 1 XII Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Rok 2016/2017 rokiem wolontariatu” Wzięli w niej udział przedstawiciele: UMiG , GZOiW, ŚDS, „Barki”, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół z terenu powiatu strzeleckiego wraz z wychowawcami. W programie spotkania znalazł się film dydaktyczny, po którym wolontariusze dokonali autoprezentacji z  działalności charytatywnej. Konferencja zainaugurowała projekt Erazmus + „Przemocy STOP- umiejętności, które są ważne mimo granic”. Przez najbliższe dwa lata projekt będzie realizowany w PG nr 1wraz ze szkołami partnerskimi z Rumunii, Włoch, Bułgarii i Czech. Coroczna minikonferencja jest okazją do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną , sprzyja wymianie doświadczeń i pomysłów na niesienie pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

Zapraszamy do galerii zdjęć z minikonferencji

 

Wolontariusze pobili kolejny rekord

25 i 26 listopada 2016 r. trzydziestu  wolontariuszy Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz ze swoimi kolegami z ZSO  wzięło udział w zbiórce artykułów spożywczych w strzeleckich marketach w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji pobito kolejny rekord, zebrano 960 kg żywności, która została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych „Barka”.

Wszystkim uczestnikom akcji  oraz darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc

 

XIII Gimnazjada Ekologiczna

25 listopada, w Strzeleckim Ośrodku Kultury zorganizowaliśmy 13 Gimnazjadę Ekologiczną pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich, którą otworzyła pani dyrektor PG 1 Marzenna Staroszczyk. Wzięli w niej  udział uczniowie z pięciu gimnazjów z powiatu strzeleckiego: PG nr 1, PG nr 2 w Strzelcach Op., z Jemielnicy, z Izbicka oraz Szymiszowa.

Więcej…

 

Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 1

w Strzelcach Opolskich

zaprasza na Zabawę Karnawałową

zorganizowaną dnia 11 lutego 2017 r.

w restauracji Stary Młyn w Strzelcach Opolskich.

Zabawa z zespołem OXYGEN

Koszt zabawy to 180 zł od pary.

Zapisy i wpłaty w sekretariacie szkoły do 13 stycznia 2017r.

Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje data zgłoszenia.

Pobierz zaproszenie

 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez panią Małgorzatę Walasek - Pollak, panią Małgorzatę Trembecką i pana Andrzeja Rychlika.

Więcej…

 

Turniej sportowy

4 listopada 2016 r. wolontariusze naszej szkoły pomogli w przeprowadzeniu XII Wojewódzkiego Halowego Turnieju Sportowego Środowiskowych Domów Samopomocy, który miał miejsce w hali sportowej PG nr 2. Dzięki wsparciu gimnazjalistów impreza przebiegła sprawnie, a zarówno wolonatriusze jak i niepełnosprawni mieli szansę na jeszcze pełniejszą integrację społeczną.

 

Pasowanie na Gimnazjalistę

25.10.2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość  pasowania uczniów klas pierwszych. Na sali gimnastycznej spotkali się Rodzice, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pierwszoklasiści. Na program złożyły się część artystyczna w  wykonaniu uczniów klas pierwszych, konkurs wiedzy, konkurencje sportowe, uroczyste ślubowanie oraz pasowanie. Całą imprezę prowadzili: Magdalena Nowak z kl. III b oraz  Oliwer Radziej z kl. II a. Rodzice po apelu spotkali się z Panią Dyrektor i Gronem Pedagogicznym w holu szkoły, gdzie przygotowano dla nich poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pasowania na gimnazjalistę

 

Bicie Rekordu Guinessa

17 października 2016 r. 22 uczniów naszego gimnazjum wsparło akcję bicia Rekordu Guinessa w PSP nr 2. Akcję zainicjował Jerzy Owsiak. Celem jej było promowanie pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca i odbywała się jednocześnie w całej Polsce.

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości