Please update your Flash Player to view content.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej – 14 października - nauczyciele naszej szkoły otrzymali najwyższe odznaczenia i wyróżnienia.

Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi i osiągnięcia otrzymało aż trzech nauczycieli z naszej szkoły:

1.      mgr Ewa Raczyńska

2.      mgr  Łucja Rozmus

3.      mgr  Romana Tokarska

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała dyr szkoły Marzenna Staroszczyk

Nagrodę Burmistrza Strzelec Opolskich otrzymała mgr Joanna Szczużewska.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Warsztaty ekologiczne na wydmach i nad jeziorem

1 i 2 października, młodzi ekolodzy z klas pierwszych  wzięli udział w warsztatach na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego oraz nad Jeziorem Turawskim. Była to ich pierwsza gimnazjalna wyprawa szlakiem miejsc o dużych walorach przyrodniczych i turystycznych. Zajęcia rozpoczęły się w od projekcji w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy. Następnie uczniowie z pracownikiem parku wędrowali ścieżką dydaktyczną wokół Dąbrówki Łubniańskiej, obserwując jesienne przebarwienia drzew i krzewów oraz różnorodne grzyby. Szczególne zainteresowanie i ożywienie młodzieży wzbudziły około 10-metrowe wydmy, pozostałość po lodowcu sprzed 10000 lat. Jednym z przystanków wędrówki była „Studzionka”, kapliczka , której nazwa pochodzi od studzienki z wodą, która według podań przywraca zdrowie. Następnie uczniowie poznali zasady nasadzeń leśnych oraz pielęgnacji młodników i dorosłych drzewostanów. W wieczornej części warsztatów, w ośrodku „Wodnik” w Turawie, młodzież uczestniczyła w konkursach i quizach z zakresu znajomości przyrody i ekologii, a następnie w integracyjnej dyskotece. Drugiego dnia zajęcia ekologiczne odbyły się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Lasy Stobrawsko-Turawskie”. Młodzi ekolodzy badali wodę z Dużego Jeziora Turawskiego, obserwowali glony i sinice występujące przy brzegu oraz roślinność wokół jeziora.

Ekologiczne warsztaty w terenie odbyły się w ramach programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Okiem Młodego Ekologa VI”, który jest realizowany w bieżącym roku  w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich, przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Opolu.

Autorki programu: Irena Kaliciak, Małgorzata Piechaczek

 

 E-twinning

W kwietniu 2010r. na seminarium kontaktowym w  Zakopanem grupa polskich, czeskich i słowackich nauczycieli zainicjowała międzynarodowy  projekt „ Abstrakcje geometryczne”. Zainspirowani pięknem otaczających  Tatr,  postanowili  ukazać  związki matematyki i sztuki.

 Na stronie http://geometry-suits-you.webnode.cz możecie śledzić, jak rozwija się nasz projekt. 

Oto zdjęcia z naszych pierwszych zajęć

                

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości