Please update your Flash Player to view content.

Maj miesiącem bibliotek

10 maja uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską, które odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury. Pisarka zdradziła tajniki powstawania książek oraz zachęcała do czytania. Podczas spotkania każdy mógł zadać pytanie i żadne nie zostało bez odpowiedzi.

Więcej…

 

XI MITYNG LA pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich

Więcej…

 

XII Rajd „Strzelecka wiosna”

XII Rajd „Strzelecka wiosna” odbył się 23 kwietnia 2016 r. na Górze Św. Anny. Wśród 330 uczestników imprezy znaleźli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjów (w sumie 11 szkół). Uczestniczyły osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich i I Hufca ZHP z Krapkowic.  Razem 18 drużyn.

Więcej…

 

„Młodzież recytuje poezję”

21 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych XXII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”/„Jugend trägt Gedichte vor”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali dwa utwory poetyckie w języku niemieckim. Oceniana była wymowa, intonacja, dobór repertuaru i ogólne wrażenie artystyczne. Magdalena Nowak zajęła II miejsce i będzie reprezentować nasze gimnazjum w etapie rejonowym, który odbędzie się 19 maja 2016 r.

Serdecznie gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów w dalszych zmaganiach w konkursie recytatorskim na etapie rejonowym!

 

18 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas drugich przy wejściu do szkoły, na szczęście,  przypinali swoim  kolegom trzecioklasistom wykonane przez siebie słoniki z origami na  koniczynkach.

Życzymy wszystkim zdającym powodzenia.

 

 

Wolontariusze Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili 8 kwietnia seniorów z DPS. Okazją do spotkania były minione Święta Wielkanocne. Wolontariusze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, a niepełnosprawni przygotowali  domowe wypieki. Seniorzy włączali się do śpiewu, a ich radość i miłe słowa były zachętą do kolejnych spotkań integracyjnych.

 

Dziękujemy szóstoklasistom oraz ich Rodzicom za liczne przybycie do naszego gimnazjum na

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Nasze mocne strony

Szkoła osiąga wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych - wyższe od średniej województwa opolskiego, kraju a także  od  średniej w gimnazjach prowadzonych przez  Gminę Strzelce Opolskie. Czytaj więcej

W ewaluacji zewnętrznej otrzymaliśmy wysokie wyniki:

  • 2 - A
  • 9 - B
  • 1 - C

Jeśli chcesz wiedzieć więcej czytaj dalej

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości