Informacje dla Rodziców

Konsultacje - pierwsze wtorki miesiąca, godz. 17.00

( w miesiącach kiedy jest zebranie ogólne nie ma konsultacji)

Zebrania ogólne

1. 13.09.2016
  2. 15.11.2016
  3. 31.01.2017
  4. 11.04.2017
Rady Pedagogiczne- klasyfikacyjne: 27.01.2017, 20.06.2017

Zaproszenie na Zabawę Karnawałową

Pobierz zaproszenie

Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, które będą realizowane w  Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Op. w okresie luty - marzec 2017 roku. Program zajęć jest opracowany w oparciu o dwie pozycje książkowe: Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz A. Faber, E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności wychowawczych rodziców: porozumiewania się i rozumienia dzieci, budowania prawidłowych relacji opartych na więzi emocjonalnej, która jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dziecko przed wejściem w zachowania ryzykowne (alkohol, narkotyki, przemoc). Praktyczne umiejętności zdobyte w trakcie zajęć są dużą pomocą w procesie wychowania dziecka, w prawidłowym porozumiewaniu się z dzieckiem, w rozwiązywaniu trudnych sytuacji konfliktowych wynikających z dorastania.

W trakcie zajęć rodzice uczą się:

• pomagania dziecku radzić sobie z uczuciami i rozumienia uczuć dziecka,
  • sposobów odpowiedniego, skutecznego chwalenia,
  • jak zachęcić dziecko do samodzielności,
  • uczenia ponoszenia konsekwencji niewłaściwego zachowania, zamiast tradycyjnego karania,
  • jak zachęcać dziecko do współpracy, czyli co zrobić, aby dziecko robiło to, na czym nam zależy, jak wyznaczać granice dziecku,  określać zasady i wymagania,

Zajęcia  będą  prowadzone  przez  psychologa  p. Bogusławę  Wanat i  pedagoga p. Irenę Niewęgłowską - osoby posiadające certyfikaty upoważniające do realizacji programu „Szkoły dla rodziców i wychowawców”.

Zajęcia są prowadzone w małej grupie 10 – 12 osobowej.

Szczegółowych informacji udziela psycholog szkolny: Bogusława Wanat tel.  77 4049210 w.23.

Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia 03.02.2017 o godz. 17.00  na świetlicy  w PG nr 1.