Wolontariat

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

(Jan Paweł II)

- oto myśl przewodnia szkolnego wolontariatu Klubu Ośmiu. W naszym gimnazjum klub działa od roku szkolnego 2003/2004. Przez wiele  lat wdrażamy gimnazjalistów do pracy na rzecz innych: włączamy się w liczne akcje lokalne, ogólnopolskie i ogólnoświatowe. Współpracujemy z instytucjami charytatywnymi, zachęcamy młodzież do wolontariatu indywidualnego. Intensywna praca społeczna jest zauważana i doceniana: nasi wolontariusze są laureatami kolejnych edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”

Jeżeli chcesz bezinteresownie służyć potrzebującym z własnej woli, wyboru i chęci zapraszamy do naszego klubu.

Opiekunki: G. Wąchała, M. Piechaczek i G. Ziaja

AKCJE CHARYTATYWNE

Najbardziej potrzebujących wspieramy naszą bezinteresowna pomocą, organizując oraz włączając się w akcje charytatywne: Dziewczynka z zapałkami, Wigilia Polska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Uśmiech pod choinkę, Pomoc dla Pawełka i Igi, SOS Podręczniki, Podziel się posiłkiem, Góra grosza.

AKCJE PROFILAKTYCZNE

Proponujemy zdrowy styl życia, wolny od nałogów, organizując szkolne akcje profilaktyczne i apele: Świat na Tak, Rzuć palenie razem z nami, Przemocy stop, Prawa człowieka- prawa dziecka, Dostrzegamy świat wokół nas - wybieramy to co dobre, Znajdź właściwe rozwiązanie. Po prostu powiedz Nie!, Bezpiecznie i zdrowo, żyj kolorowo! Zachowaj trzeźwy umysł

MINIKONFERENCJA

Od 2005 roku organizujemy Powiatową Minikonferencję Szkolnego Wolontariatu, czyli spotkania dla wolontariuszy i ich opiekunów. Celami konferencji są: rozpowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży, rozwijanie współpracy między szkołami, dzielenie się doświadczeniami oraz szkolenie wolontariuszy.

WSPÓŁPRACA

Od poczatku naszej działalności współpracujemy z osobami niepełnosprawnymi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich i Stowarzyszenia “Ognik”. Organizujemy imprezy integracyjne np. Andrzejki, Mikołajki, Walentynki i inne. Realizujemy większe projekty: Poczytaj mi przyjacielu, Baw się i ty z pomocą zawsze my. Starcie pokoleń!, Seniorów i Juniorów szalona podróż po Europie. Często jesteśmy gośćmi z okazji świąt i imprez okolicznościowych u ludzi dotkniętych bezdomnością Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ”Barka”. Oni natomiast goszczą u nas w ramach Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu.

NASZE SUKCESY

Corocznie reprezentujemy szkołę w edycji strzeleckiej, opolskiej, i ogólnopolskiej Samorządowego Konkursu Nastolatków  “Ośmiu Wspaniałych”. Odnosimy wiele sukcesów.

Nasi laureaci:

• Alicja Borek- 2017
  • Michalina Szablewska - 2016
  • Iwona Kaliciak, Aleksandra Bryndzak -2015
  • Karolina Leks, Adrianna Szymków, Adriana Łukasik- 2014
  • Wioletta Kozioł,  Karolina Zyzik- 2013
  • Wioletta Kozołup- 2011
  • Józef Pospiszyl - 2010.
  • Katarzyna Placek - 2009,
  • Anna Ochmann - 2008,
  • Renata Wichary - 2007,
  • Monika Frukacz - 2006,
  • Dorota Urbańczyk - 2005,

Finaliści

• Maja Krzysztofowicz, Karolina Wardęga, Julia Kiełbasa-2017
  • Magdalena Flejter- 2016
  • Anna Dziedzic- 2015
  • Natalia Gryc, Jagoda Józefiak, Aleksandra Placek -2014
  • Iga Jatowicz, Jolanta Placek, Paulina Cejzik -2012

PISZĄ O NAS

Informacje o naszej działalności pojawiają się w mediach. Często pisze o nas “Strzelec Opolski”, a czasami “Nowa Trybuna Opolska”

PODZIĘKOWANIA

Praca w Wolontariacie daje nam wielką satysfakcję, uśmiech i życzliwość. W dowód uznania otrzymujemy liczne podziękowania.

Sprawozdanie z działalności_2017

Sprawozdanie z działalności_2016

Sprawozdanie z działalności_2015

Sprawozdanie z działalności_2014