Please update your Flash Player to view content.

 

Drużyny rywalizowały w teście wiedzy ogólnoprzyrodniczej, prezentowały propozycje młodzieżowej mody ekologicznej wykonane z szarego papieru, w formie piosenki przedstawiały reklamę swoich szkolnych działań z zakresu ochrony środowiska oraz zachęcały do dbałości o przyrodę w postaci scenek z przesłaniem ekologicznym. Każde z gimnazjów przygotowało również plakat będący elementem kampanii promocyjnej zachęcający młodzież do podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego.

Konkursowe zmagania oceniała niezależna komisja. Wśród wielu emocji, po zaciętej rywalizacji, zwyciężyła PG nr 1, po wielu latach wracając na pierwsze miejsce, drugie miejsc zajęli ubiegłoroczni zwycięscy -   PG  w Jemielnicy, a trzecie miejsce zajęło PG nr 2. Laureaci otrzymali puchary w kształcie jabłek, a wszyscy uczestnicy ciekawe nagrody ufundowane przez Burmistrza Strzelec Opolskich.

XII Gimnazjada Ekologiczna była podsumowaniem Programu Edukacji Ekologicznej „Okiem Młodego Ekologa XI”, który jest realizowany w Publicznym Gimnazjum nr 1 i otrzymał dofinansowanie z WFOŚiGW w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie.

W czasie imprezy wystąpił również zespół muzyczny naszej szkoły przygotowany przez panią Małgorzatę Włoszczyńską oraz w tańcu hip-hop Jessica i Oskar, a w ekologiczny klimat na rozpoczęcie gimnazjady wprowadziła wszystkich piosenką Sylwia Ornatowska. Plakat naszej drużyny przygotowały Julia Kmińska i Olga Muszala z klasy Ib.

Drużynie  dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa. Naszych uczniów przygotowywały panie: Łucja Rozmus, Joanna Szczużewska, Helena Wójcik. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Wojdyło. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanymw przygotowanie i przeprowadzenie XII Gimnazjady Ekologicznej.

Organizatorki: Irena Kaliciak, Małgorzata Piechaczek


Zapraszamy do galerii zdjęć z gimnazjady

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości