Spotkania z seniorami

15.01.br. wolontariusze Publicznego Gimnazjum nr 1 odwiedzili wraz z uczestnikami ŚDS mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Uczniowie pod opieką pani Romany Tokarskiej i pani Małgorzaty  Włoszczyńskiej przygotowali jasełka. Występ był pełen świątecznej symboliki i niósł przesłanie o wzajemnym szacunku, miłości i tolerancji. Łukasz -uczestnik ŚDS - umilił seniorom czas wykonaniem kolęd i piosenek karnawałowych.  Niepełnosprawni przygotowali też domowe wypieki.

18.01. br. odbyło się integracyjne spotkanie z seniorami z Uniwersytetu III Wieku. Pani Wanat- szkolny psycholog- przygotowała ciekawe warsztaty na temat pielęgnowania dobrych wspomnień i terapeutycznego oddziaływania pozytywnej pamięci. Spotkania odbywają się w ramach projektu "Seniorów i Juniorów szalona podróż po Europie".

Koordynator projektu: Grażyna Ziaja.