„Okiem Młodego Ekologa” z dotacją  na 2016 rok…

W ramach programu uczniowie wezmą udział w ekologicznych warsztatach komputerowych i plastycznych, rajdach do miejsc cennych przyrodniczo w bliższej i dalszej okolicy, w pracach badawczych i obserwacjach, w wyjazdowych warsztatach terenowych do opolskich parków krajobrazowych, rajdzie rowerowym do Krasiejowa, wycieczce odkrywającej ciekawe zakątki Opolszczyzny m.in. Otmuchów, Nysa, Paczków, ponadto w trzydniowej wycieczce do Parku  Narodowego Gór Stołowych.

Nie zabraknie ciekawych konkursów z nagrodami przyrodniczych i związanych z obchodami świąt ekologicznych oraz zajęć koła ekologicznego. W listopadzie zapraszamy XIIIGimnazjadę Ekologiczną.  Realizacja obecnej edycji programu edukacji ekologicznej potrwa aż do grudnia 2016 roku.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu gimnazjaliści z PG 1 mogą, poznawać różne zakątki regionu i kraju, obserwować przyrodę i zjawiska w niej zachodzące,  a przy okazji w ciekawej formie uczyć się dbałości o środowisko naturalne, a takżew  atrakcyjny sposób rozwijać swoje zainteresowania związane z ekologią i turystyką. Większość zajęć i wyjazdów jest dla uczniów bezpłatna, a uczestnicy zajęć i konkursów, w zamian za zaangażowanie, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Autorki programu: Irena Kaliciak, Małgorzata Piechaczek