W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce” ( o obiektach UNESCO w Polsce), konkurs sprawnościowy, piosenki turystycznej, ekologiczno – przyrodniczy, gwary śląskiej, konkurs na jednolity strój drużyny i logo przyszłego rajdu. Przeprowadzono też konkurs indywidualny o letnich igrzyskach olimpijskich.Tuż przed uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem.

Nasze drużyny zajęły II miejsce „Eco-kumkumy” (uczniowie z klas IIc, IIIc i IIId),IV miejsce „Powsinogi” (uczniowie z klasyIIb) oraz VI miejsce „Pumy” (Ia, Ic, IIIa)  i „Dzikie Smerfy (klasa Ib i IIa). Gratuluję i zachęcam do udziału w rajdzie w przyszłym roku.

Organizacja rajdu została dofinansowana z budżetu Gminy Strzelce Opolskie. Również nagrody dla uczestników uzyskano od sponsorów, wśród których szczególne podziękowania należą się: Urzędowi Marszałkowskiego, Urzędowi Miasta Opole oraz Narodowemu Centrum Polskiej Piosenki w Opolu i Nadleśnictwu Strzelce Opolskie.

Ewa Raczyńska