Rewizyta była częścią projektu „Dobra forma na co dzień”, celem którego jest propagowanie aktywnego stylu życia poprzez szerzenie pasji sportowych w środowisku międzynarodowym. Program wizyty okazał się bardzo atrakcyjny. Pierwszego dnia gospodarze przygotowali powitalnego grilla w szkole. W drugim dniu  grupa niemiecko-polska pojechała do Wolfsburga do centrum nauki „Phaneo”. Trzeciego dnia  uczniowie wzięli udział w zajęciach szkolnych oraz w licznych atrakcjach zorganizowanych przez rodziny, u których gościliśmy. Dzień piąty gimnazjaliści  spędzili w Braunschweigu, gdzie sprawdzali swoją wytrzymałość na ściankach wspinaczkowych, zwiedzali urokliwe zakątki  miasta i odprężali się na  rowerkach wodnych. Ostatni dzień wizyty upłynął na wędrówce szlakami  urokliwych Gór Harzu. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży".W trakcie wymiany uczniowie mieli możliwość poznać kulturę i zwyczaje zachodnich sąsiadów, nawiązać nowe przyjaźnie i znajomości. Wszyscy z utęsknieniem czekają na przyszłoroczne spotkanie w Polsce.

Koordynator projektu: Małgorzata Trembecka