Please update your Flash Player to view content.

Tegoroczna gimnazjada z racji, że odbywała się po raz ostatni, miała odmienny charakter od wcześniejszych. Nie była konkursem, a przeglądem wiadomości, pomysłowości  i dorobku szkół w zakresie konkurencji ekologicznych wyznaczonych regulaminem. Najpierw drużyny korespondencyjnie rozwiązały online test wiedzy ogólnoprzyrodniczej z elementami ochrony środowiska. Przygotowały również prace plastyczne  pt. „Dekalog Młodego Ekologa”, które można było zobaczyć w holu SOK. Natomiast na scenie przedstawiły swoje występy w widowiskowych konkurencjach: pokaz  mody ekologicznej, przedstawienie z przesłaniem ekologicznym oraz reklama szkolnych działań proekologicznych w piosence. Gimnazjadę prowadzili Magdalena Nowak z kl. IIIb i Oliwer Radziej z kl. IIa.Wszystkie drużyny były wspaniale przygotowane. Licznie zgromadzona publiczność  podziwiała precyzyjnie wykonane stroje ludowe z szarego papieru i bibuły, tryskała śmiechem oglądając zabawne a jednocześnie pouczające scenki zachęcające do dbałości o środowisko oraz doskonale się bawiła w rytm znanych przebojów, w których zawarto opis działalności. Naszą szkołę  reprezentowali Natalia Schultz z III b, Karolina Wieczorek z III c, Rafał Klubikowski z I a, strój prezentowała Karolina Szendzielorz z III c. Na zakończenie osoby zaangażowane w przygotowanie przez 13 lat uczniów i całej imprezy  otrzymały pamiątkowe statuetkiw kształcie jabłek, a drużyny ciekawe nagrody ufundowane przez Burmistrza Strzelec Opolskich. Po latach tej ekologicznej przygody chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie do gimnazjadowych zmagań: uczniom i ich nauczycielom, osobom pracującym w komisji konkursowej, pani Małgorzacie Wojdyło, która przez 13 lat przygotowywała przepiękne scenerie do ekologicznych zmagań, obsłudze technicznej i wszystkim którzy służyli nam pomocą i wsparciem. Obecni w SOK zobaczyli relacje z  wszystkich gimnazjad w pokazie już „historycznych” zdjęć. Naszą drużynę do występów przygotowywały panie Joanna Szczużewska i Helena Wójcik, która również we współpracy z panem Andrzejem Rychlikiem przygotowała uczniów PG nr 1 do występów muzycznych. Na scenie wystąpili: gościnnie nasza absolwentka Sylwia Ornatowska, zespół muzyczny w składzie: Karolina Wardęga i Piotr Sowa z III a, Monika Henel z III b i Jakub Goczoł z II a, zespól wokalny uczniów z różnych klas, a w tańcu Karolina Wróbel i Oskar Piontek z III b. 13 Gimnazjada Ekologiczna była podsumowaniem Programu Edukacji Ekologicznej „Okiem Młodego Ekologa XI”, który jest realizowany w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Op. od stycznia do grudnia 2016 roku i otrzymał dofinansowanie z WFOŚiGW w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie. Natomiast wystawa towarzysząca imprezie przedstawiała materiały z realizacji programu.


Mamy  nadzieję, że  gimnazjada ekologiczna przez 13 lat była dla jej uczestników przygodą, którą warto zapamiętać i po której pozostaną ciekawe wspomnienia, a także przyjaźnie które nawiązały się mimo zaciętej rywalizacji.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy Irena Kaliciak i Małgorzata Piechaczek

- autorki i koordynatorki Gimnazjady Ekologicznej.

 


Zapraszamy do galerii zdjęć z gimnazjady

 
Projekty

 

 

Procedura aktywacji

konta

w e-dzienniku

wejdź


 

Nasz projekt w polskiej wersji językowej

Wejdź

 

 

Film z X Gimnazjady

Wejdź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości