XII Minikonferencja Wolontariatu

2 grudnia 2016 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 1 XII Minikonferencja Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Rok 2016/2017 rokiem wolontariatu” Wzięli w niej udział przedstawiciele: UMiG , GZOiW, ŚDS, „Barki”, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół z terenu powiatu strzeleckiego wraz z wychowawcami. W programie spotkania znalazł się film dydaktyczny, po którym wolontariusze dokonali autoprezentacji z  działalności charytatywnej. Konferencja zainaugurowała projekt Erazmus + „Przemocy STOP- umiejętności, które są ważne mimo granic”. Przez najbliższe dwa lata projekt będzie realizowany w PG nr 1wraz ze szkołami partnerskimi z Rumunii, Włoch, Bułgarii i Czech. Coroczna minikonferencja jest okazją do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną , sprzyja wymianie doświadczeń i pomysłów na niesienie pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

Zapraszamy do galerii zdjęć z minikonferencji