W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs sprawnościowy, piosenki turystycznej, ekologiczno – przyrodniczy, gwary śląskiej, na ciekawy, jednolity strój i konkurs na logo przyszłego rajdu. Przeprowadzono też konkurs indywidualny o Opolu z okazji 800-lecia praw miejskich Opola. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz pogoda dopisała - od rozpoczęcia rajdu świeciło słońce i jak na tegoroczny kwiecień było ciepło. Tuż przed uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem (na który wszyscy czekali z niecierpliwością), a następnie była loteria fantowa. Główną wygraną (białego psa) wylosowała uczennica z PSP 7.Nasze drużyny zajęły: I miejsce „Dzikie Smerfy” (uczniowie z  klasy IIA, IIB, IIC, IIIA i IIIC), III miejsce „Powsinogi” (uczniowie z klasy IIIB) oraz IV miejsce „Pumy” (przedstawiciele klas Ia, Ib, Ic, i IIIc). Gratuluję i zachęcam do udziału w rajdzie w przyszłym roku.

Ewa Raczyńska