Goście z Niemiec

23.05.2017 – 26.05.2017 r. młodzież z nauczycielami ze szkoły partnerskiej z Niemiec  gościła w naszej szkole. W czasie pobytu realizowany był projekt „Lepiej przeciwdziałać…!”. Uczestnicy brali udział w zajęciach lekcyjnych, warsztatach, wyjazdach krajoznawczych po ciekawych zakątkach okolicy i większych miast. Młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach m.in.  wycieczkach krajoznawczych do Krakowa, Krasiejowa. Była to wspaniała okazja do poznania naszego kraju, najbliższej okolicy Strzelec Opolskich, naszych tradycji, naszych zwyczajów jak również do wzajemnego poznania się i doskonalenia umiejętności komunikowania się w języku obcym. Sprzyjał też temu pobyt uczniów z Remlingen w polskich rodzinach, które ich gościły.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za pomoc w realizacji zadań projektu oraz opiekę nad uczniami. Nauczyciele i uczniowie PG Nr 1.

„Projekt dofinansowała Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”