Wycieczka III A do CMJW w Łambinowicach

W przyszłym roku (2018) będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w ramach działalności Klubu Regionalno – Turystycznego i we współpracy z nauczycielami historii w roku szkolnym 2017/2018 zostaną zorganizowane wycieczki oraz konkursy o tematyce historyczno – regionalnej. Celem pierwszej  wycieczki, która odbyła się 5 października 2017 r., stało się zwiedzenie obiektów w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach oraz spotkanie ze świadkiem historii (powstańcem warszawskim). W wycieczce uczestniczyła klasa IIIA, która  obejrzała spektakl „Przerzucane słowa” o pobycie powstańców warszawskich w obozie jenieckim w Lamsdorf (Łambinowicach) w 1944 r. Następnie uczniowie zwiedzili istniejące cmentarze oraz wysłuchała wspomnień powstańca warszawskiego. Następne wycieczki odbędą się w maju i czerwcu 2018 r.

Ewa Raczyńska